Питали ли сте се някога какво би представлявало ежедневието без календар и часовник? В съвременното общество се приема за даденост, че денонощието започва в 00 ч., а годината – на 01 януари. Но ако тези маркери изчезнат, по какво бихме се ориентирали?
Как бихме определяли кога започва и приключва един ден или една година?
Понятията, с които измерваме времето, са се оформили постепенно с хода на исторически процес. Днес използваме думите „година“, „ден“, „месец“ без да се замислим, приемайки ги за даденост. Те са се превърнали в общоприета истина, считана за факт от реалността. Забравяйки, че човечеството е достигнало до колективен консенсус за мерните единици на летоброенето, ние понякога не сме в унисон с универсалните, надчовешки модели на вселената.
Системата за дизайна разкрива не само механиката на устройството на човека, но и на другите живи и неживи форми. Тя също описва как функционираме в контекста на по-мащабните процеси като глобалните цикли.
Всичко е модел.
Картата на всеки от нас онагледява специфичната вариация на „човешкия“ модел, която сме тук да въплътим. Тя се формира на базата на разположението на планетите в 64 портала в зодиакалната окръжност. Техните позиции оставят отпечатък, който поставя рамките на нашия потенциал и е основата на проявлението ни като диференцирани същества. Той ни позволява да разглеждаме картата на своите дадености и ни предоставя възможността да живеем съгласно истинската си същност.
Но индивидуалният модел на всеки от нас съществува в контекста на по-големи модели като партньорствата, семействата, общностите и големите групи и се разгръща на фона на темите на времената, в които живеем (глобалните цикли).
Движението на планетите спрямо 64-те портала също се случва съгласно непроменлив модел, който разкрива динамиката на нашето време.
Планетите безспирно обикалят зодиакалната окръжност, прекарвайки различно време във всеки от порталите. На свой ред, 64-те портала са подредени в непроменлива последователност с дълбока логика. Тяхната подредба придава специфичен характер на конкретни отрязъци от зодиака. Когато познаваме тези отрязъци, можем да надникнем отвъд илюзията на случващото се.
Слънцето, което изглежда сякаш се движи, наблюдавано от Земята, също променя позицията си спрямо 64-те портала. То е звездата, която най-силно ни влияе с потока от неутрино, който произвежда. То прекарва приблизително 5 дни и половина в отрязъка на един портал и тогава оживява характерната за портала тематика.
Всеки нов цикъл започва, когато Слънцето навлезе в 41 портал.
Този портал кореспондира на старт кодона в генетиката, носи темата на глада за преживявания, които не си имал досега и бележи началото на нов процес. В него се заражда фантазията да изпиташ нещо непознато, което никога преди не си усещал. Той предоставя горивото да поемем по пътя на човешкия опит и ни тласка да продължаваме да търсим отвъд хоризонта на познатото.
В началото на всеки цикъл у нас се пробужда апетит за още една година. Често този период е време, в което се изпълваме с очаквания и надежди, устремяваме поглед към бъдещето и фантазираме за осъществяването на породилите се мечти. Но това е едва главната буква в първото изречение на роман от 365 страници и неговият сюжет е неизвестен и непредсказуем. Когато Слънцето озари този портал, то ни поставя под напрежение да започнем да четем.
41 портал обхваща арката от 2⁰00‘00“ до 7⁰ 37‘35‘‘ на Водолей.
Всеки нов годишен цикъл започва с навлизането на Слънцето в този отрязък, което тази година ще бъде на 21.01.2021 г. в 21:50 ч. местно време.
Не само началото на годишния цикъл е зададено, но и неговият завършък.
Той е рамкиран от 4 портала и докато Слънцето преминава през арката, която те обхващат, имаме предпоставките за дълбока ретроспекция на преживяванията, през които сме преминали. Всеки един от тези 4 портала е източник на напрежение и ни притиска да се изправим пред конкретни въпроси, отговорите на които са фундаментални за начина, по който ще навлезем в следващия цикъл.
Любопитно е, че Слънцето навлиза в първия портал от тази поредица именно на 31.12., когато повечето хора празнуват последния ден от календарната година. В навечерието на празничното посрещане на първия ден от годината по григорианския календар, всъщност се намираме в началото на период за равносметка, по време на който да преразгледаме от различни ъгли какво ни е донесъл изминалият годишен цикъл.
Порталите на равносметката:
Порталите, които ни отвеждат към завършъка на цикъла, създават напрежение у нас да преосмислим дали следваме своето предназначение (38 портал), кой ни подкрепя в този процес (54 портал), какво сме открили за себе си чрез преживяванията, които сме имали (61 портал) и какви са ограниченията, които рамкират процеса ни (60 портал). Всеки етап е стъпка, която може да ни позволи да вникнем по-дълбоко в изминалия цикъл, да разширим осъзнатостта си и да съзреем, в резултат на придобития опит.
Крайната точка на всеки един цикъл е най-слабият момент от него. Тогава сме най-уязвими да се впуснем в ново преживяване, без да сме рефлектирали върху опита, който сме придобили. Необходимо е оттегляне и усамотение, за да погледнем в ретроспекция и да извлечем смисъл. В тази последна фаза можем да направим изводи от преживяванията, да оценим какво сме научили, да преброим съкровищата си и да изближем раните си. Това е време за равносметка в различни измерения. Тя ни позволява да продължим в следващия цикъл помъдрели и вместо да повтаряме едни и същи преживявания, зацикляйки в тях, да се движим по спиралата на развитието и придобиването на по-голяма осъзнатост.
Предстоят дни, които ще ни предоставят правилната енергия, за да можем да погледнем назад към отминалите преживявания. Да помислим за хората, които ни съпътстваха и да видим кои сме след всичко това. Да се запитаме как ни е променило случилото се и как се е отразило на нашите спътници. През идните 22 дни (от 30.12.2020 до 21.01.2021) можем да си припомним удовлетворението и успехите, миговете на горчивина и фрустрация, да измерим какво въздействие са имали събитията върху нас и другите, да се изненадаме и разочароваме, преди да поемем отново към следващия годишен цикъл.
С последния ден от календара цикълът не приключва.
Тази статия представлява авторски материал. Копирането й изцяло или на части от нея, както и взаимстването, са позволени само с изрично упоменаване на източника, както и поставяне на линк към оригиналната страница в сайта на Хюман Дизайн България, като това трябва да стане в самото начало на статията.
Последни коментари